Vorige week kondigde het kabinet verdere afbouw van de coronamaatregelen aan. We gaan weer een stapje verder terug naar de normale situatie. Met ingang van 25 september worden ook op school versoepelingen doorgevoerd.

Basisregels
Vanaf 25 september hoeven leerlingen en medewerkers geen mondkapje meer te dragen bij verplaatsing door het schoolgebouw. Daarnaast vervalt de verplichte 1,5m afstand tussen leerlingen en medewerkers en medewerkers onderling. Het is niet meer verplicht, maar het blijft verstandig om elkaar de ruimte te geven en afstand te houden. Als je je daar prettig bij voelt, mag je ook een mondkapje blijven dragen.
De andere basisregels blijven ook op scholen gelden:

  • Was vaak je handen;
  • Hoest en nies in je elleboog;
  • Schud geen handen;
  • Bij klachten blijf je thuis en laat je je testen. Test je positief dan ga je in quarantaine;
  • Zorg voor voldoende frisse lucht.

Zelftesten en quarantaine
Het advies is om twee keer per week een zelftest te doen wanneer je niet immuun bent. Je krijgt de zelftesten op school. Je bent immuun wanneer je:

  • 14 dagen of langer geleden een tweede prik hebt ontvangen van BioNTech/Pfizer, Moderna of AstraZeneca; of
  • 14 dagen of langer geleden een prik hebt ontvangen van één van deze vaccins en genezen bent van corona; of
  • 28 dagen of langer geleden een Janssen-vaccinatie hebt ontvangen; of
  • minder dan 6 maanden geleden corona hebt gehad.

Het coronavirus is nog niet verdwenen. Blijf dus alert op klachten en let op elkaar. Ben je niet immuun en in nauw contact geweest met iemand die besmet blijkt te zijn met het coronavirus dan ga je in quarantaine.