Dinsdag 8 mei hebben 35 leerlingen van Sintermeertencollege, de Scholen van het Bernardinuscollege en CMC Eijkhagen hun jaargang van de Junior Bildung Academie afgesloten. Dat begon met een bezoek aan drie tentoonstellingen – over de Punkbeweging, New Arrivals en de tentoonstelling van de CKV-eindexamenkandidaten van Bernardinus – in Schunck*. Daarna werd in het nabije Betahuis teruggeblikt op alle activiteiten in de vorm van evaluaties en presentaties. Tot slot vond, onder het genot van veganistische hapjes en in het bijzijn van ouders, de uitreiking van de certificaten plaats door hun schoolbegeleiders.

De JBA-leerlingen hebben o.a. science & technology workshops op Zuyd Hogeschool gevolgd, les in presentatietechnieken gehad en zijn naar lezingen van o.a. filosoof en trendwatcher Ruud Veltenaar, wereldreiziger Fred Manders en Martijn Aslander (auteur van de bestseller Nooit Af) geweest. Na een scholing in fixen heeft een deel van hen geheel zelfstandig een festival over diversiteit georganiseerd. Elke leerling had ook een eigen leermeester en een coach.

Zowel de VO-raad als de inspectie spraken zich onlangs lovend uit over de Junior Bildung Academie van SVO|PL.