Op 2 februari 2018 waren leerlingen van 4 Heerlense VO-scholen op pad om meer te horen en te leren over de Tweede Wereldoorlog in Heerlen.

Ze maakten een tocht langs de Stolpersteine en luisterden naar verhalen van de mensen op deze stenen. In het Parkstad Limburg Theater deelde ook Roger Moreno Rathgeb, musicus en componist, zijn persoonlijk verhaal en keken de leerlingen naar de documentaire Jack’s oorlog.

’s Avonds maakten de leerlingen kennis met de cast van het toneelstuk Achter het Huis, waarover sinds de première al veel gezegd en geschreven is. Een onderwerp om in de les nog eens over na te praten.

Het programma van deze dag werd mogelijk gemaakt door:
Educatief Fonds Lodewijk Foijer, Podium ParkstadLab, Gemeente Heerlen, Parkstad Limburg Theaters, Comité 4 en 5 mei Heerlen, SVO|PL en LVO Parkstad.
Bekijk hier het fotoalbum.